Pien Esthetic Clinic Anti Skin Care Services

Anti Skin Care Services

CİLT BAKIMI NEDİR?

Cilt bakımı, cildin derinlemesine temizlenmesi ve kişinin cilt tipine uygun ürün ve maskelerin cilde uygulanmasıdır. Medikal cilt bakımında, cilt tipine uygun ürün, maske ve yöntemlerle cilt temizlenir, cildin nem ve yağ dengesi kurulur, gözenekler sıkılaştırılır ve yaşlılık karşıtı bakımda yapılır. Cilt temizliği ve bakımının devamlılığı sağlanması ve gözle görülür sonuçların alınması için rutin olarak her ay cilt bakımı yapılması önerilmektedir. 
 
Cildimiz soğuk, güneş, rüzgâr, hava kirliliği gibi dış etkenlerin yanı sıra ilaçlar, kremler, yaş ve çeşitli hastalıklardan etkilenir. Derinin de diğer organlar gibi korunmaya ve bakıma ihtiyacı vardır. Herkes farklı cilt yapılarına sahiptir. Cilt yapısını tanıyıp eksikleri gidermek adına bakım yapmak oldukça önemlidir. Böylece daha sağlıklı görünen, aydınlık ciltlere sahip olunabilir. Cilt bakımı, cilt bütünlüğünü destekleyen, görünümünü iyileştiren ve cilt koşullarını hafifleten uygulamalar dizisidir. Cilt sağlığımızı korumak adına birçok yöntem bulunmaktadır. 
 
Işıl Işıl ve Sağlıklı Bir Cilde Kavuşmanın Tam Zamanı
Cidimiz pek çok etkenden etkilenmektedir. Bunun için cilt bakımı çok fazla önem arz etmektedir. Cildim aşırı kuru, sağlıksız gözüküyor diyorsanız eğer çözümü birden fazla seçeneğiyle hizmetinizdeyiz. Siz de kendinize uygun cilt bakımı yöntemini seçerek ışıl ışıl sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.