Pien Esthetic Clinic Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgusu, bir çeşit ameliyatsız burun estetiğidir. Uygulama ile kesi ve dikiş olmaksızın burun bölgesinde estetik düzeltmeler yapılır. Cilt altına dolgu malzemelerinin enjeksiyonu ile yapılan uygulamada daha çok hyalüronik asit kullanılır.

Hyalüronik asit, yüz bölgesindeki dolgu işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Dudaklar, nazolabial kıvrımlar ve yanaklara da bu maddeyle dolgu işlemi yapılabilir. Burun dolgusu ile likit rinoplasti tekniği ile burundaki eğrilikler ve asimetriler düzeltilebilir. Ayrıca burun ucunda düşüklük varsa burun ucu dolgu ile kaldırılabilir. Burun dolgusu, kişilerin burun bölgesiyle ilgili şekil bozukluklarını gidermek için uygulanan pratik ve etkili ameliyatsız estetik uygulamalarından.

Burun Dolgusu Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği, uygun durumdaki burunlara mevcut biçim bozukluklarını gidermek için hyalüronik asit enjeksiyonuyla yapılan işlemdir. Bazı insanların burun yapısı, burun dolgusu yapmak için uygun olmayabilir. Burunda aşırı şekil bozuklukları varsa ve burun hacmi küçültülmek isteniyorsa bunun için burun estetiği ameliyatı gereklidir, dolgu ile bu durum düzeltilemez. Burun derisinin yapısı, kıkırdak ve kemik yapısı uygun değilse dolgu işlemi yapılmaz. Pien Esthetic kliniğine başvuran hastalara, işleme başlamadan evvel daha önce yapılan işlemlerle ilgili fotoğraflar gösterilmekte ve işlemin niteliği görsel olarak ortaya konmaktadır. Uygulamadan önce kişinin yüz yapısı ile burun yapısı arasındaki ilişki ve simetri belirlenir. Böylece burun yapısının yüze uyumlu olması sağlanır.

Kimlere Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği farklı şikayetlerle gelen hastalara yapılmaktadır. Burun bölgesindeki şu görünümler burun dolgusu ile düzeltilebilir;

  • Burun sırtında eğrilik olması
  • Burunda küçük veya büyük bir kemer görünümü olması
  • Burun ucunun düşük olması
  • Burun ucunun aşağı sarkık olması

Şekil bozukluklarını gidermek için burun ameliyatlarında kıkırdak kullanılır. Burun dolgusunda, ameliyatla kıkırdak konan yerlere dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır. Dolgu, kıkırdağın göreceği vazifeyi görmektedir. Bütün bu işlemler esnasında kişinin yüz yapısı ve cinsiyeti dikkate alınmakta, dolgu işlemi buna göre yapılmaktadır. Burnun üst kısmındaki kemeri ortadan kaldırmak için kemerin başlangıç noktasıyla bitiş noktası arasında bulunan bölgede düzlük oluşturmak için dolgu yapılır. Burunda eğrilik gibi bir problem varsa ve bu çok belirginse eğrilik dolgu uygulamasıyla kamufle edilebilir. Daha evvel birkaç defa burun ameliyatı olmuş fakat arzu ettiği sonucu alamamış, küçük problemler burun ameliyatı olmadan burun dolgusu ile şekil bozuklukları giderilebilir.